Europa dla Obywateli W dniach 23 – 26 września odbyła się w Czersku wizyta przygotowawcza do projektu „Look at them from different perspective”. Dla przypomnienia – projekt ten współfinansowany jest w ramach programu Europa dla Obywateli, więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem http://echoczerska.pl/index.php/kultura/421-projekt. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych z Macedonii, Francji, Węgier oraz Łotwy. W ciągu tych kilku dni uczestnicy projektu debatowali nad działaniami, które należy podjąć przed głównym wydarzeniem projektu – spotkaniem listopadowym, bowiem w dniach 13 – 19 listopada przedstawiciele tychże organizacji (oraz Włosi, którzy niestety nie mogli wziąć udziału w wizycie przygotowawczej ) kolejny raz odwiedzą Czersk. W listopadzie uczestnicy projektu zajmą się tematyką, która dotyczy kryzysu imigracyjnego w Europie oraz związanymi z nim zagadnieniami rasizmu, ksenofobii, dyskryminacji czy prawami człowieka. O dalszych wydarzeniach związanych z projektem „Look at them from different perspective” dowiecie się państwo z kolejnych artykułów zamieszczanych na stronie www.echoczerska.pl. „Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś”, jako organizator projektu, zapewnił uczestnikom wizyty przygotowawczej również kilka wycieczek kulturoznawczych. Zagraniczni goście wzięli udział w Festynie gockim w Odrach, odwiedzili akwedukt w Fojutowie, a niedzielne popołudnie spędzili na poznawaniu polskiej historii oraz kultury kaszubskiej w Szymbarku. Miłym akcentem było również podziwianie zachodu słońca w Borsku. Projekt zakończył się pożegnalną kolacją. Uczestnicy spotkania opuszczali Czersk z uśmiechem na twarzy, ale nie dlatego, że już stąd uciekają – ze strony gości padło bowiem wiele pochwał. Każdy z nich stwierdził, że mimo niewielkich rozmiarów naszego miasta, i tak warto tutaj wrócić. Zapamiętają Czersk jako spokojne i bardzo urokliwe miejsce. Do utrzymania dobrego wizerunku niewątpliwie przyczynili się mieszkańcy Czerska. Miła obsługa w sklepach czy w Hotelu Roal na pewno zostaną przez obcokrajowców zapamiętane. Projekt 577038-CITIZ-1-2016-1-PL-CITIZ-CIV „Look at them from different perspective” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *