Stowarzyszenie “Nasz Łąg – nasza wieś” otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ na realizację projektu “EUrope with(out) borders?”. Tematyka projektu nawiązuje do coraz częściej występujących negatywnych efektów zjawisk, takich jak dyskryminacja, uprzedzenia oraz nietolerancja. Celem projektu jest wsparcie organizacji młodzieżowych pracujących w obszarach, na których notuje się wysoki stopień nietolerancji oraz dyskryminacji. Działania związane z realizacją projektu przyczynią się do zdobycia nowych umiejętności. Wypromowane zostaną również fundamentalne wartości Wspólnoty Europejskiej, a mianowicie demokracja, pokój i integracja oraz poszanowanie praw człowieka. W projekcie “EUrope with(out) borders?” bierze udział 8 organizacji pozarządowych (w tym Stowarzyszenie “Nasz Łąg – nasz wieś”), które poprzez swoją bieżącą działalność starają się wyeliminować zjawiska dyskryminacji, uprzedzenia oraz nietolerancji. Organizacje te mają swoje siedziby we Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Estonii, Francji, Grecji i Słowacji. Dlatego też Czersk gościć będzie przedstawicieli organizacji pochodzących z tych krajów. Stanowi to niewątpliwie ogromną szansę na promocję miasta oraz regionu za granicą. Projekt rozpoczął się 1. sierpnia 2016 roku i potrwa do 31. sierpnia 2017 roku. W trakcie jego rocznej realizacji na terenie Czerska, zaplanowane są trzy międzynarodowe spotkania robocze, na których zarówno uczestnicy z Polski jak i partnerzy zagraniczni będą dążyć do zrealizowania celów projektu. Pierwsze z nich rozpocznie się już niebawem – 20. października 2016 roku. Kolejne spotkania przewidziane są na luty i maj 2017 roku. W najbliższym czasie czekają nas również projekty zagraniczne. Oprócz wspomnianych wcześniej dwóch seminariów w Madrycie ( artykuł TU: Glocal Handicraft ) wyjeżdżamy w listopadzie na szkolenie do Uppsali/SZWECJA, w styczniu do Marrakeshu/MAROKO i w lutym do Salonik/GRECJA. Zapraszamy młodzież i organizacje pozarządowe do współpracy i udziału w projektach międzynarodowych. Czekamy na Was w naszym nowym biurze w Czersku, ul. Kolejowa 7/2 (budynek dworca PKP). Projekt 2016-2-PL01-KA105-027104 „EUrope with(out) borders?” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *