Szkolenie w Ankarze Tydzień w Ankarze upłynął bardzo szybko (2-9.05.2016). Za szybko. Każde szkolenie czy wymiana młodzieży zorganizowana w ramach Programu Erasmus+ to doskonała szansa na poznanie nowych miejsc i wspaniałych ludzi reprezentujących odmienne kultury, zawarcie przyjaźni (czasem nawet na całe życie), a także zdobycie wiedzy i doświadczenia w danej dziedzinie. Razem z reprezentantami Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Macedonii, Albanii, Grecji, Włoch, Węgier, Anglii, Irlandii Północnej i Maroka poznawaliśmy tajniki Wolontariatu Europejskiego. Wszystkie informacje zgromadzone podczas szkolenia odbytego w ramach projektu „Let’s EVS” w Ankarze, ściśle nawiązującego do tematu Wolontariatu Europejskiego, zmobilizowały nas do nawiązania współpracy z innymi organizacjami i podjęcia się ugoszczenia w Czersku wolontariuszy z zagranicy. Nie każdy z nas, ze względu na istniejące kryteria, jest w stanie skorzystać z oferty wyjazdów szkoleniowych, wymian młodzieży czy wymian studenckich i doznać namiastki tego, co niesie za sobą integracja kulturowa. Dlatego też, w imieniu Stowarzyszeń „I like Czersk” i „Nasz Łąg – nasza wieś” postanowiliśmy zaprosić do Czerska na kilka miesięcy wolontariuszy z krajów programu – Unii Europejskiej i krajów partnerskich. Zadaniem wolontariuszy, jak sama nazwa wskazuje, będzie służenie pomocą oraz urozmaicanie codziennych aktywności w lokalnych przedszkolach, ośrodkach kultury oraz placówkach pracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz starszymi. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani podjęciem współpracy z wolontariuszami z zagranicy, zapraszamy na konsultacje. biuro@stowlag.org.pl lub ilikeczersk@gmail.com Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś” Stowarzyszenie „I LIKE CZERSK”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *