to tytuł trzyczęściowego projektu, w którym bierze udział Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś”oraz 7 organizacji z Porto, Madrytu, Aten, Budapesztu, Bukaresztu i Brolo na Sycylii. W dniach 14-21.10.2015 w części drugiej projektu, trójka reprezentantów naszego Stowarzyszenia (Beata Gumienna, Radosław Ważyński i Wiesław Lipski) brała udział w tygodniowym szkoleniu na temat szeroko pojętej dyskryminacji, problemów społecznych takich jak gender, rasizm, prawa człowieka, niepełnosprawność, imigracja. W trakcie szkolenia uczestnicy przygotowywali się do przeprowadzenia warsztatów w swoich społecznościach lokalnych. Uczestnicy gościli również w urzędzie miasta Brolo, gdzie rozmawiali z lokalnymi władzami o realiach życia w tamtejszej społeczności, a w trakcie warsztatów wymienili się doświadczeniami ze swoich krajów. Nie zabrakło miejsca na poznanie kultury słonecznej Sycylii (zwiedzanie prywatnego zamku w Brolo, miasta Taormina oraz wulkanu Etna). W marcu odbędzie się trzecia część projektu, podczas której uczestnicy dokonają ewaluacji dotychczasowych działań. W dniach 14-15 listopada w CIS w Osówku uczestnicy szkolenia przeprowadzą warsztaty dla pozostałych czonków naszego stowarzyszenia zaplanowane w trakcie szkolenia na Sycylii. Osoby zainteresowane naszymi działaniami zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.stowlag.org.pl i kontaktu poprzez nasz profil na Facebooku. Radosław Ważyński  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *