Relacja ze słonecznej Sycylii „L.E.A.D. – Look them form a different perspective” to tytuł trzyczęściowego projektu, w którym bierze udział Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś” oraz 7 organizacji z Porto, Madrytu, Aten, Budapesztu, Bukaresztu i Brolo na Sycylii. W części pierwszej w trakcie tygodniowej wizyty studyjnej dwójka reprezentantów naszego Stowarzyszenia (Radosław Ważyński i Wiesław Lipski) zapoznawała się z założeniami rocznego projektu na temat różnych form dyskryminacji poprzez warsztaty oraz wizyty w lokalnych organizacjach pracujących z osobami z mniejszymi szansami „San Pio Community” w Geraci Siculo (ośrodek wychowawczy), „La Rosa Blu” w Brolo (organizacja pracująca na rzecz osób niepełnosprawnych). Uczestnicy wizyty studyjnej gościli również w urzędzie miasta Brolo, gdzie rozmawiali z lokalnymi władzami o realiach życia w tamtejszej społeczności, a w trakcie warsztatów wymienili się doświadczeniami ze swoich krajów. Nie zabrakło miejsca na poznanie kultury słonecznej Sycylii (zwiedzanie prywatnego zamku w Brolo, miasta Cefalu, udział w święcie religijnym w Sinagra oraz delektowanie się lokalną kuchnią). W październiku odbędzie się druga część projektu – szkolenie, a marcu przyszłego roku spotkanie ewaluacyjne. Osoby zainteresowane naszymi działaniami zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.stowlag.org.pl i kontaktu poprzez nasz profil na Facebooku. Sekretarz Stowarzyszenia Radosław Ważyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *